У ті роки оркестровий відділ був численним - багато учнів, багато викладачів. Згодом  відділ поповнюється молодими педагогами: Ляхова (Яковенко) Алена Едуардівна(скрипка), Николенко Світлана Анатоліївна і її учениця  Мельниченко Ганна Іванівна (віолончель).

З 1994 року на відділі стала працювати Тетяна Миколаївна Кавіцька - викладач-методист вищої категорії Криворізького фахового музичного коледжу, що зростила чимало учнів, які ставали лауреатами міських, обласних, Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів.

З 1989 року завідувать  оркестровим  відділом  стала Останіна Тетяна Геннадіївна - старший викладач вищої категорії. У ці ж роки на відділі створюються два колективи: камерний оркестр й ансамбль скрипалів, що з 1994 року називається "Струни душі".

Учні й ансамблі Останіної Т.Г. беруть активну участь у концертному й конкурсному житті школи. Вони неодноразово ставали лауреатами міських, обласних, Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів. Із числа учнів виділяються : Катерина Рижикова (випускниця Київського національного Університету культури), Ангеліна Серафімович (випускниця Дніпропетровської консерваторії),,  Олександра Єфімова (солістка симфонічного оркестру Львівської національної філармонії)

Відділ пишається своїми учнями, які за 40 років  існування школи представляли ім'я школи мистецтв на різних конкурсах, серед них: Андрій Кравченко, Євгенія Дурбало, Альона Главацька, Кирило Черноусов, Яна Ялова, Анастасія Пастернак (клас викладача Кавіцької Т.М., концертмейстер Бабушкіна О.С).; Світлана Дженюк , Антон Ашихмин, Антонія Зуй (випускники КОМУ), Віктор Куон, Роман Мельков, Микола Мурміль ( клас викладача Останиной Т.Г., концертмейстери Тимохіна О.А., Козирєва А.М., Вішар О.М.).

На сьогоднішній день зірочкою відділу є Пастернак Андрій (викл. Кавіцька Т.М.)- лауреат багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів, а також у 2020 році він отримав Відзнаку від міського голови Криворізької міської ради.

Секція духових й ударних інструментів

З 2000 року на оркестровий відділ прийшов досвідчений старший викладач вищої категорії по класу духових й ударних інструментів- Слободянюк  Володимир ОлександровичВ 2008 році , завдяки його зусиллям, у школі з'являється духовий оркестр, який  щорічно,  крім участі  в Регіональному конкурсі "Чарівна флейта" й  огляді духових оркестрів міста, є  активним учасником різних міських і районних заходів.

Учні секції постійно беруть участь у різноманітних міжнародних та всеукраїнських конкурсах. Лауреатами конкурсів неодноразово ставали такі учні як: Котов Семен, Гаєва Анастасія, Шереметьєв Михайло.

Головним помічником на секції духових й ударних інструментів  є беззмінний концертмейстер вищої категорії  Бойко Маргарита Валентинівна.