Відділення

Танець - це мистецтво. Це можливість виразно і емоційно, за допомогою різноманітних рухів, показати свої почуття іншим, це відображення  сприйняття навколишнього світу. Витоки танцювального мистецтва закладені в глибокій старовині, свідоцтво тому - наскальні малюнки із зображенням танцюючих фігур. Як стверджують історики, люди спочатку навчилися танцювати, а лише потім говорити. Навіщо уміти говорити, якщо один рух, і все, що відбувається у твоєму внутрішньому світі, все, що ти намагаєшся сказати суспільству, стає зрозумілим. Процес еволюції зробив свою справу, люди навчилися говорити, але танець залишився, тепер він відбиває ритм життя людства, його історію і культуру. У кожного народу на нашій величезній планеті, є свої танці. 

Танець - це невід'ємна частина культури будь-якої людини. Сьогодні, як і багато років тому, вважається, що рух під ритми музики благотворно впливає як на здоров'я людини, так і на його загальний стан. Дитина з раннього дитинства чує музику, і  мимоволі під неї танцює. Наспівайте малюкові будь-яку дитячу пісеньку, наприклад   «Ялиночка», він тут же стане водити хоровод. Танцюючи - дитина грає, рухи прості і енергійні, а що ще потрібно підростаючому організму? У танцювальній грі формується координація рухів, виробляється красива хода, діти стають уважнішими і кмітливішими, пластичнішими і музичнішими, зміцнюється їх мускулатура. Поступовість, послідовність і систематичність, ось ті основні завдання, на які звертають увагу сучасні кваліфіковані педагоги, навчаючи наших дітей танцям. Якщо дитина хоче виразити свої емоції через рухи, зняти напругу, не варто зупиняти його, запишіть його в школу мистецтв на хореографічне відділення, дозвольте йому доторкнутися до світу прекрасного, осягнути дивовижне мистецтво - танець. Ймовірно, що у такий спосіб ви обмежите його від небажаних вуличних компаній, пов'язаних з негативними наслідками. Педагоги професійно допоможуть навчити дітей виконувати всілякі ритмічні рухи, які, поза сумнівом, будуть корисні в майбутньому, або як часто буває, стануть сенсом усього їх життя. Рухи танцю можуть бути різноманітними: від класичної розминки до акробатичних трюків, окрім цього, дитині можна привити інтерес до стилів і техніки танців різних народів. Дитина, що займається танцями, розвивається набагато швидше за своїх однолітків, і отримує величезне задоволення від спілкування, вчиться бути дисциплінованим, цілеспрямованим, отримує здатність відчувати і управляти своїм тілом. 

Хореографічне відділення школи мистецтв №1 було засноване разом з відкриттям школи  в 1982 році і працювало на базі загальноосвітньої школи №35. У витоків відділу були  такі педагоги як: Г.Кушнір, Є. Єрьомина, Л.Шевчук, Є.Романова, Л.Завалко. Контингент учнів був невеликий, але учні відділу брали участь в різних конкурсах, одним з яких був конкурс в м.Одеса "Юність балету". 

У 1987 р. школа отримала довгождану  нову  двоповерхову  будівлю з концертним залом, що послужило поштовхом  для створення дитячих творчих колективів.  А  в 1996 р. школа отримала ще один корпус (будівля дитячого саду ВПФ), в якому розмістилися художнє і хореографічне відділення. В цей час створюються нові хореографічні колективи, збільшується контингент учнів, в школу  приходять  нові  талановиті викладачі: В.Тяглий, А.Розін, В.Шиленко, Г.Ліхошерст, М.Вігуро, а з часом відділ поповнюється молодими викладачами - Т. Ялова, О.Ігнатенко, Л.Верещака, К.Маркіна, М.Клочко. Завідуючим відділення на той момент був Завалко Л.М.

Завдяки зусиллям завідувача відділом  у  2001г. у місті була створена міська секція хореографії шкіл естетичного виховання, а також  був заснований фестиваль конкурс "Танець скликає друзів" як щорічний звітний захід шкіл, а нині - Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографії. Зайняття класичною хореографією стало основним  напрямом в школі мистецтв. Ще в найдревніші часи танець був однією з перших мов, яким люди могли виразити свої почуття. Які б нововведення не привносив до хореографії час, які б сучасні напрями не з'явилися в танці - від «джаз-модерна» до «хип-хопа» - одне залишається незмінним: класичний екзерсис є стержнем, на основі якого розвивається інший танцювальний екзерсис. 

З часом на відділі з'являються нові напрями - спочатку "Естрадно-спортивний танець", потім і "Спортивно-бальний танець", а також створюються нові творчі колективи. У 2012г. учні відділу брали участь в танцювальному телепроекті  "Майданс - 2012".

  Сьогодні на хореографічному відділенні навчається близько 200  учнів, яких навчають мистецтву хореографії ведучі викладачі-хореографи , очолює відділ Катерина Маркіна. Відділення славиться своїми танцювальними колективами - переможцями Всеукраїнських, Міжнародних фестивалів, без яких не обходиться жоден святковий районний або міський захід: 

- ансамбль народного танцю «Любава» (керівник Катерина Маркіна)

- дитячий танцювальний колектив «Росава» (керівник Олена Ігнатенко)

- дитячий танцювальний колектив сучасного танцю "LadyMix" (керівник Лариса Верещака )

- колектив спортивно-бального танцю "Grand Pa" (керівник Марина Клочко)

- колектив естрадно-спортивно танцю «Антарес» (керівник Марина Вігуро)

Танець таїть в собі величезне багатство для успішного художнього і морального виховання, він поєднує в собі не лише емоційну сторону мистецтва, приносить радість, як виконавцеві, так і глядачеві - танець розкриває і ростить духовні сили, виховує художній смак і любов до прекрасного.