Колективи

Якщо ви - житель Кривого Рогу, то скоріш усього  відвідували різні міські заходи, а якщо відвідували, то майже напевно на одному з них бачили фольклорний ансамбль " Ожина". Діти різного віку (а сюди приходять шестирічки, а йдуть сімнадцятилітні) з ентузіазмом виконують народні пісні, танцюють і грають  на народних інструментах.

Приходять сюди по-різному. Багатьох приводять батьки, інші приходять за рекомендацією шкільних учителів, а є і такі, які йдуть за компанію з друзями. Звичайно, залишаються не усі. Якщо дитина розуміє, що музика - це не його доля, він йде шукати себе в іншому. Але ті, хто залишаються, складають кістяк колективу, його основу. Основу дуже сильну і дружну. Скріплюють  цю дитячу дружбу постійні поїздки колективу на фестивалі, спільні свята і дні народження. Але діти дуже швидко дорослішають і, закінчуючи середню  школу,вимушені розлучатися і з " Ожиною". Причому для обох сторін ці розлучення даються нелегко.

Фольклорний ансамбль “Ожина” було створено у 1993 році на базі відділу народних інструментів  школи мистецтв №1, зусиллями викладачів школи Коровко Тетяни Силівни та Коровко

Володимира Борисовича, які є   незмінними  керівниками ансамблю протягом 14 років.

Ансамбль “ОЖИНА” складається з 21 учня, які навчаються на фольклорному відділенні і грають на народних інструментах. Всі вихованці ансамблю з великим зацікавленням займаються збиранням регіонального пісенного фольклору.  Кожен  з учасників колективу являє собою яскраву особистість. Натхненна творча праця “ОЖИНИ”, захоплення піснею, артистичність  юних виконавців, яскравість вбрання, висока сценічна майстерність, різнобарвна лексика пісень - все це є тією рушійною силою, яка  допомогла ансамблю  зайняти гідне місце серед провідних дитячих колективів  у Кривому Розі,  Дніпропетровській області  та   Україні.

В процесі становлення фольклорного ансамблю “ОЖИНА” художній керівник ансамблю Тетяна Силівна Коровко, підвищувала свою кваліфікацію на курсах фольклористів у м.Києві (1996 рік). Згодом, у 1999 році, адміністрація школи мистецтв №1, з метою  підвищення виконавчого  рівня ансамблю, сприяла  відрядженню  керівників “Ожини” у  місто  Київ, до народного хору   імені Григорія Вірьовки.

У творчому доробку ансамблю “Ожина”  є постановки народно-календарних святкових обрядів,таких, як “Свято дівочої долі”, “Свято калити”, “Заклик  весни”, “Весілля свічки”, Різдв’яні  колядки, щедрівки та інші.

З 2005 року ансамбль “Ожина” є підрозділом Координаційної Ради козацтва Нікопольського  краю, а з 2006 року- підрозділом  Всеукраїнського Гетьманського козацтва.

Колектив “Ожина” є володарем Гран-Прі обласного фестивалю “Барвистий віночок” 2003 р., володарем  Гран-Прі Міжнародного фестивалю “Біля кам’яної могили” 1998 р., у м.Мелітополі, володарем диплому 1 ступеню  Міжнародного фестивалю “Синій птах” 2004 р. у м. Сімферополі, володарем диплому  1 ступеню, Міжнародного  фестивалю “Вінець Овідія” 2005 р. у м.Одесі, Всеукраїнський фестиваль “Акорди Хортиці” 2010 р.-1 місце, володар  диплому 1 ступеня Всеукраїнського фестивалю фольклору “ З народного джерела” 2006р., золота медаль, срібна медаль, на Всеукраїнському фестивалі м.Дрогобич. Диплом 1 ступеню  Міжнародний фестиваль “Сергіївські зорі” 2007 р. м.Одеса. Золота медаль, диплом 1 ступеню, Міжнародний фестиваль “Південний експрес”  м.Київ, 2007 р.,Всеукраїнський фестиваль «Червона рута» 2 місце, Всеукраїнський фестиваль «Барвистий віночок»- Гран-Прі,Міжнародний етно-народний фестиваль «Трипільське коло» -1 місце,  Міжнародна олімпіада «Мій світ – мистецтво» 2011р. - І місце (м.Запоріжжя),Міжнародний фестиваль-конкурс народної музики «Самородки» 2012р. – І місце (м.Севастополь) Міжнародний фестиваль фольклора «Золота скарбничка»2013р. - ІІ місце (м.Запоріжжя), Міжнародний фестиваль вокальної творчості «Пісня на біс» 2013р. – І місце (м.Дніпропетровськ),  Міжнародний фестиваль дитячого мистецтва «Об’єднаймо дітей мистецтвом» м. Кіровоград, 2015р. – Гран-Прі . Але, звичайно, усіх цих перемог не було б без наших чудових керівників. Тетяна Силівна  і Володимир Борисович Коровко йдуть рука в руку вже без малого тридцять років. З цих тридцяти 20 років вони керують колективом " Ожина", який самі ж і створювали. Не багато зараз знайдеться педагогів,готових також самозабутньо присвячувати себе дітям і своїй професії. Перемога наших дітей - це перемога їх викладачів.